Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Hradenín
  • Hradenín
  • Hradenín

Aktuálně

Probíhají další opravy tvrze | (20. 12. 2019)

FotogalerieOd podzimních měsíců probíhá druhá etapa opravy havarijního stavu tvrze v Hradeníně.

V září byla zahájena kompletní oprava renesančního mostu, jejíž součástí bylo také znovupostavení zřícené části opěrné zdi příkopu. Na konci roku byla znovu zastřešena středověká bašta při vstupu do tvrze, v jejímž interiéru se v minulosti nacházela raně barokní kaple. Původní střecha bašty zanikla z důvodu zanedbání údržby v 50. letech 20. století. Do objektu pak desítky let zatékalo, takže se zřítily klenby v přízemí a hrozilo i poškození klenby sklepení. Nový krov byl zrekonstruován podle zachovalých historických fotografií, a pokryt dřevěným šindelem. V jarních měsících bude dokončena oprava staticky těžce poškozeného mostu a dojde k opětovnému vyzdění zřícených kleneb v bývalé kapli uvnitř bašty.

Opravy tvrze, které navazují na statické zajištění a zastřešení hlavní věže, uskutečněné v roce 2015, jsou financovány zřizovatelem Regionálního muzea v Kolíně Středočeským krajem s využitím dotace Ministerstva kultury České republiky.
Fotogalerie:
Oprava mostu Oprava mostu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty

Tvrz Hradenín

Areál tvrze je v rekonstrukci.

Pro veřejnost je zcela uzavřen!

Připravuje se jeho zpřístupnění.

Děkujeme za pochopení.Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů
­