Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Hradenín
  • Hradenín
  • Hradenín

Aktuálně

Připravují se další etapy obnovy tvrze | (3. 9. 2021)

V průběhu loňského a letošního roku se připravovala projektová dokumentace pro rekonstrukci dalších částí areálu hradenínské tvrze.

Projektové záměry se tentokrát týkají statkářského domu z 19. století a středověkého severního křídla jádra tvrze, které přiléhá k někdejší obytné věži a v minulosti obsahovalo kuchyni a pravděpodobně čeledník.

První fáze obnovy statkářského domu bude spočívat v kompletní rekonstrukci krovu, který je v současnosti v havarijním stavu a hrozí zřícením. Záměr rekonstrukce počítá také s obnovou zaniklého dekorativního západního štítu a hranolové věžičky, která vyrůstala z hřebene střechy.

Ze severního křídla tvrze se po devastaci v 70. letech 20. století zachovaly pouze stěny s narušenou a částečně zřícenou korunou a středověký sklep v suterénu, jehož klenba je desítky let ohrožována zatékáním. První fáze záměru obnovy spočívá ve statickém zajištění zdiva, dozdění jeho koruny včetně rekonstrukce zřícených záklenků okenních a dveřních otvorů. Severní křídlo tvrze bude opětovně zastřešeno dvojicí krovů polovalbového a pultového tvaru, které budou zhotoveny podle zachovalých historických fotografií a dalších vyobrazení.

K zahájení této další fáze obnovy hradenínské tvrze by mělo dojít v roce 2022.

Tvrz Hradenín

Areál tvrze je v rekonstrukci.

Pro veřejnost je zcela uzavřen!

Připravuje se jeho zpřístupnění.

Děkujeme za pochopení.Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů
­